تبلیغات
روح پاك - دور دنیا در 24 ساعت (عكس)
جمعه 28 فروردین 1388

دور دنیا در 24 ساعت (عكس)

   نوشته شده توسط:    

دور دنیا در 24 ساعت


 5487

[Image]

بسیاری رمان ژول ورن «دور دنیا در 80 روز» و فیلم های زیادی كه با اقتباس از این رمان مشهور ساخته شده اند را به یاد دارند. اما دور دنیا در 24 ساعت یك موضوع دیگری است. سفری داریم به دور دنیا در 24 ساعت . درواقع وقتی در لندن ساعت 6 بامداد است، در توكیو ساعت چند است؟ سفری به دور جهان در یك روز فراموش نشدنی.

[Image]

ساعت 6 بامداد به وقت لندن است.خورشید تازه طلوع كرده است. پایتخت بریتانیا دارد بیدار می شود، در حالی كه در همین زمان در نقاط دیگری از جهان برخی مشغول صرف نهار هستند، برخی پس از پایان كار روزانه آماده خوابیدن می شوند و برخی دیگر در خواب عمیق فرو رفته اند

[Image]

در نروژ ساعت 7 صبح است. خورشید طلوع كرده و مه بامدادی را به روی دریاچه ای در نزدیكی استاوانگر شكافته است. برخی افراد سحرخیز از این هوای خوب صبحگاهی استفاده كرده و به تنهایی از این سكوت و آرامش لذت می برند

[Image]

در قلب براید رایور كانیون در آفریقای جنوبی ساعت 8 صبح است. طبیعت برای نشان دادن تمام زیبایی ها و عظمتش تردیدی نمی كند. بدون شك توریست های اندكی تنبل بهترین لحظه روز را از دست داده اند

[Image]

در جزیره نوسی بی در فاصله نزدیكی سواحل ماداگاسكار ساعت 9 صبح است. خورشید گرم كردن سواحل این بهشت ماداسكار را آغاز كرده است.

[Image]

در یكی از خیابان های مدرن شیخ نشین دبی در امارات متحده عربی ساعت 10 صبح است و زندگی روزمره به ویژه كسب و كار اندك اندك آغاز شده است.

[Image]

در حالی كسب و كار در دبی آغاز شده ، در یكی از جزایر رویایی مجمع الجزایر مالدیو ساعت 11 صبح است و صبح در یكی از زیباترین دكورهای طبیعی : آب های فیروزه ای ، شن های سفید رنگ و درختان سرسبز نارگیل در حال خاتمه یافتن است.

[Image]

در همین زمان در سریلانكا ظهر فرا رسیده و ساعت 12 است. خورشید با تمام گرمایش بر زمین می تابد. برداشت كنندگان برگ چای برای استراحت و فرار از گرما به زیر سایه یك درخت پناه برده اند

[Image]

در معبد بودایی باستانی آیوتهایا در تایلند ساعت 13 بعد از ظهر است. این معبد كه متعلق به قرن پانزدهم میلادی است نمایانگر ظرافت هنر بودایی است.

 5487

[Image]

در دشت های بیكران مغولستان ساعت 14 بعد از ظهر است. در این دشت های وسیع ، بكر و ساكت تا كیلومترها هیچ انسانی به چشم نمی خورد.

 5487

[Image]

در شهر سیدنی ساعت 16 است و این زرافه باغ وحش تارونگا سیدنی با كنجكاوی به دوربین خیره شده در حالی كه خلیج و ساختمان اپرای مشهور سیدنی در پشت سر او مشاهده می شود.

 5487

[Image]

در كالدونیای جدید ساعت 17 است. این ماهیگیر در تلاش برای یافتن ماهی در آب های اقیانوس آرام در حال دور شدن از ساحل جزیره پن است.

 5487

[Image]

دراین مزرعه پرورش گوسفند در نیوزیلند در منتهی الیه جنوبی جزیره در نزدیك شهرك اینوركارگیل ساعت 18 است. در این منطقه در سراسر سال هوا خنك و بارانی است.

[Image]

ساعت 19 است اما در این ناحیه دورافتاده در قلب اقیانوس آرام فقط چند جزیره كوچك و كم جمعیت قرار دارد. نكته مهم این است كه در این ناحیه ما از خط تغییر روز گذشته ایم. به عبارت دیگر اگر در لندن روز دوشنبه و ساعت 6 بامداد باشد در این ناحیه از اقیانوس آرام روز یكشنبه و ساعت 19 است.

 5487

[Image]

در مجمع الجزایر هاوایی ایالات متحده كه از 122 جزیره تشكیل شده ، ساعت 20 است. در این ابتدای شب خورشید پایین رفتن به سوی افق و غروبش را آغاز كرده است و نور گرم مسی رنگی فضا را در بر گرفته است.

[Image]

در ایالت آلاسكا در شمال غرب قاره آمریكای شمالی ساعت 21 است. بازتاب آخرین انوار خورشید بر سطح دریاچه های پیرامون شهر آنكوریج مشاهده می شود. منطقه‌ای با طبیعت بكر و سكوتی كامل و دلپذیر.

 5487

[Image]

شهر سانفرانسیسكو در ایالت كالیفرنیا در ساعت 22 لباس خواب نورانی اش را به تن كرده اما قصد خواب ندارد. منظره فریسكو و پل اوكلند بی بریج در این هنگام مانند یك كارت پستال است.

[Image]

 5487در حالی كه زندگی شبانه سانفرانسیسكو آغاز شده در این شهرك كوچك ایالت نوادا و در این شب بارانی زنگ ساعت 23 نواخته شده است. شاید مسافران اندك این متل ازهم اكنون خوابیده باشند.

[Image]

در جزیره كوزومل در مقابل شبه جزیره یوكاتان مكزیك و در این شب مهتابی زنگ ساعت 12 بار نواخته شده تا فرا رسیدن ساعت 24 یا نیمه شب را اطلاع دهد. توریست ها در زیر نور نقره فام این شب مهتابی زمان خوشی را در جزیره كوزمل سپری می كنند.

 5487

[Image]

در نیویورك ، شهری كه هرگز نمی خوابد ساعت یك بامداد است. به ویژه تایمز اسكوار در قلب منهتن و خیابان‌های منتهی به آن مملو از شب زنده داران، توریست ها و افراد شب كار است.

[Image]

در نزدیكی قطب شمال در شرق كانادا ساعت 2 بامداد است. شبی با آسمانی صاف و بدون ابر كه می توان شاهد پدیده شگفت انگیز شفق قطبی بود.

[Image]

در شهر ریودوژانیرو برزیل ساعت 3 بامداد است و سایه صخره كوركووادو كه به روی آن مجسمه حضرت مسیح ، محافظ شهر قرار دارد در دور دست دیده می شود.

[Image]

در این ناحیه از اقیانوس اطلس جنوبی كه شامل چند جزیره متعلق به برزیل و جزایر بریتانیایی جورجیای جنوبی و ساندویچ جنوبی است و به جز اقیانوس بیكران چیز دیگری مشاهده نمی شود ، ساعت 4 بامداد است.

[Image]

این بندر كوچك دماغه سبز درغرب قاره آفریقا و در ساحل اقیانوس اطلس ساعت 5 بامداد است. نخستین روشنایی های روز دیده می شود.